Strona główna Portal Aktualności Plan miasta Informator teleadresowy Wydarzenia Spacer Galeria Filmy E-kartki bip
portal
Oferty inwestycyjne kopia.jpg
Uzdrowisko kopia.jpg
Teznia kopia kopia.jpg
BANER!.jpg
baner0obw_edytowany-2.jpg
rewitalizacja.jpg
mapainwestycji.gif
Przeczytaj koniecznie
1
2
3
4
5
europedirect kopia.jpg
airport kopia.jpg
Portal - Ważne dla mieszkańców
Punkty przyjmowania zużytego sprzętu
PDF
DRUKUJ
grafika

EKO-PRZEWODNIK

W ciągu roku wytwarzamy tony wszelkiego rodzaju śmieci. Nie wszystkie możemy wrzucać do pojemników z napisem „plastik", „papier" i „szkło" przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów. Niektórych, jak np. przeterminowane leki, żarówki i akumulatory, należy pozbywać się w inny sposób. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat tego co, jak i gdzie wyrzucać, aby postępować w zgodzie z prawem i dbać o środowisko.

 

Baterie, elektrosprzęt, akumulatory:
- przy zakupie nowego towaru zużyty sprzęt tego samego rodzaju można bezpłatnie oddać do placówek handlowych,
- w szkołach podległych miastu znajdują się pojemniki na zużyte baterie,
- baterie i elektrosprzęt - raz na kwartał odbywa się bezpłatny odbiór przez PGKiM sp. z o.o. przy współudziale Urzędu Miasta Inowrocławia bezpośrednio od mieszkańców, wystarczy przekazać zgłoszenie telefonując pod nr 52-35-27-613. Planowane terminy zbiórki w 2010 r. to: 24.III, 23.VI, 22.IX, 15.XII,
- baterie i elektrosprzęt - osoby fizyczne mogą bezpłatnie dostarczać do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, ul. Bagienna 77, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00 oraz w soboty w godz. 7.00-13.00. Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość przekazywać odpłatnie baterie, żarówki i elektrosprzęt do ZUOK-u. Bliższe informacje można uzyskać w zakładzie pod nr tel. 52-35-27-613 lub drogą elektroniczną: . 

Szczegółowe dane dotyczące oferty zakładu dostępne są na stronie internetowej http://www.pgkimino.pl/zuok/zuok.php.


UWAGA: Do elektrośmieci zaliczamy m.in. zużyte lodówki, pralki, piekarniki, żarówki, świetlówki, telefony, drukarki, komputery, telewizory, maszyny do szycia, wiertarki.

 

Meble, sprzęt elektryczny i elektroniczny:
- w stanie nadającym się do używania można bezpłatnie przekazywać Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej, ul. Błonie 13. Wcześniej należy przekazać zgłoszenie telefonując pod nr 52-35-76-249. Meble i sprzęt można dostarczyć do siedziby komitetu lub przedstawiciel PKPS-u przewiezie te przedmioty bezpośrednio od darczyńcy,
- zniszczone meble można przewieźć do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, ul. Bagienna 77, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00 oraz w soboty w godz. 7.00-13.00. Usługa jest płatna,
- raz w roku ogłaszana jest akcja, w ramach której można we wskazanym miejscu wystawić meble przeznaczone do zniszczenia i wtedy odbiór jest darmowy.

Popiół z pieca i kominka:
- można zamówić specjalny pojemnik w Zakładzie Usług Sanitarnych, ul. Toruńska 165, tel. 52-35-75-662. Jest to usługa płatna.

 

Gruz:
- przyjmowany jest w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych, ul. Bagienna 77. Jest to usługa odpłatna,
- można zamówić specjalny pojemnik w Zakładzie Usług Sanitarnych, ul. Toruńska 165, tel. 52-35-75-662. Jest to usługa płatna.

 

Przeterminowane lekarstwa:
- w aptekach, które zechciały wziąć udział w akcji przygotowanej przez Urząd Miasta Inowrocławia, wystawione są specjalne pojemniki, do których należy wrzucać przeterminowane lekarstwa. Oto szczegółowa lista aptek: „W Białym Dworku" - ul. Solankowa 60, Apteka im. Ignacego Łukasiewicza - ul. Armii Krajowej 12, „Juwenta" - ul. Biskupa Antoniego Laubitza 3, Apteka im. Franciszka Adamanisa - ul. Franciszka Kleeberga 1, Apteka SWPF - ul. Solankowa 2, „Osiedlowa" - al. Niepodległości 70A/1, „Pod Orłem" - ul. Bolesława Krzywoustego 23, „Pod Złotą Wagą" - ul. Szarych Szeregów 23b, „Mątewska" - ul. Staropoznańska 131-133, „Dworcowa" - ul. Dworcowa 42, „Przy Toruńskiej" - ul. Toruńska 60, „Medea" - ul. Biskupa Antoniego Laubitza 8, „Chirofarm" - ul. Marulewska 39, „Pod Krzyżem" - ul. Ignacego Paderewskiego 8, „Panaceum" - ul. Marulewska 28, „Eskulap" - ul. Magazynowa 23, „Inofarm" - ul. Andrzeja 19.

 

Szkło okienne:
- wymieniając okna można bezpłatnie oddać firmie, w której zakupiono nowy towar,
- wszelkiego rodzaju szkło, którego nie należy wrzucać do pojemników z napisem „szkło" przeznaczonych do segregacji odpadów, można dostarczyć do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych, ul. Bagienna 77. Usługa jest płatna.

 

Opony samochodowe, płyty CD:
- można bezpłatnie oddać w sklepie, w którym dokonano zakupu,
- skupem zajmują się wyspecjalizowane firmy.

 

Złom:
- można dostarczyć do punktów skupu złomu.

 

Azbest:
- demontażem oraz utylizacją azbestu mogą zajmować się tylko uprawnione do tego firmy. Na terenie Powiatu Inowrocławskiego demontażem odpadów zawierających azbest zajmuje się  aktualnie sześćdziesiąt przedsiębiorstw. Wykaz firm posiadających decyzje Starosty Inowrocławskiego znajduje się do wglądu w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa.

 

UWAGA: W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących segregacji odpadów można kontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa, al. Henryka Sienkiewicza 1, pok. nr 21, tel. 52-35-55-256, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Można tam też uzyskać szczegółowe informacje, dotyczące m.in. wykazu firm mających prawo wytwarzać odpady zawierające azbest powstałe w wyniku demontażu, zajmujących się skupem złomu, zużytych opon samochodowych, płyt CD i akumulatorów.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
szukaj...
BANER PERŁY.jpg
e-urzad.jpg
BANER_edytowany-1.jpg
Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
baner2.jpg
filmy
1
2
3
4
5
pte.jpg
baner_maly.jpg
baner-inlot.jpg
walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |